PÚ


Spor o parcelu pro Philips houstne
Právník zažaloval vydání stavebního povolení pro nový podnik

HRANICE (okres Přerov) - "Podal jsem u soudu žalobu, která je návrhem na přezkoumání rozhodnutí o vydání stavebního povolení správního orgánu soudem," uvedl Kšáda. Dodal, že pokud se podaří dohodnout na podmínkách prodeje sporného pozemku, lze žalobu vzít zpět.
Zhruba hektarový pozemek Regecové je poslední parcelou, kterou se Hranicím nepodařilo pro rozestavěnou továrnu koupit. Kvůli jeho prodeji se Hranice s Regecovou zatím neúspěšně soudí.
Hranická radnice vyčkává
Proti rozsudku Okresního soudu v Přerově, který minulý týden odmítl požadavek Hranic uložit majitelce pozemku povinnost uzavřít s městem kupní smlouvu na prodej parcely, se hranická radnice zatím neodvolala.
"Čekáme, až dostaneme rozsudek a jsme rozhodnuti se proti němu odvolat. Jednání o prodeji tohoto pozemku však stále probíhají. Máme oponentní znalecký posudek o ceně pozemku, se kterým se chce seznámit druhá strana," řekl dnes právník Ondřej Michna, který zastupuje hranickou radnici.
Majitelka parcely chce příliš
Regecová požaduje za jeden metr čtvereční 1508 korun, oponentní znalecký posudek z Vysokého učení technického v Brně však podle Michny hovoří o maximální ceně 110 korun. "Město přitom paní Regecové nabízí za jeden metr čtvereční pozemku 300 korun," upozornil Michna.
Stavba elektrotechnického podniku Philips na výrobu barevných televizních obrazovek, který po dokončení zaměstná až 3250 pracovníků, byla v Hranicích zahájena v polovině loňského září. Philips chce v první fázi stavby investovat v Hranicích 200 miliónů eur a vytvořit 1000 pracovních míst při roční produkci 2,5 miliónu obrazovek. (čtk) (LN, Ekonomika, 15. ledna 2001)

Majitelka sporného pozemku v Hranicích přešla do útoku
HRANICE - Právník Petr Kšáda podal u soudu žalobu, v níž po justičních orgánech žádá přezkoumání správnosti vydání stavebního povolení pro rozestavěnou továrnu nizozemského koncernu Philips v Hranicích na Přerovsku. Kšáda, který ve sporu o hektarový pozemek pro novou továrnu Philipsu s hranickou radnicí zastupuje majitelku parcely Markétu Regecovou, to uvedl včera. "Podal jsem u soudu žalobu, která je návrhem na přezkoumání rozhodnutí (o vydání stavebního povolení) správního orgánu soudem," uvedl Kšáda. Dodal, že pokud se podaří dohodnout na podmínkách prodeje sporného pozemku, lze žalobu vzít zpět. Zhruba hektarový pozemek Regecové je poslední parcelou, kterou se Hranicím nepodařilo pro rozestavěnou továrnu koupit. Kvůli jeho prodeji se Hranice s Regecovou zatím neúspěšně soudí. Proti rozsudku Okresního soudu v Přerově, který minulý týden odmítl požadavek Hranic uložit majitelce pozemku povinnost uzavřít s městem kupní smlouvu na prodej parcely, se hranická radnice zatím neodvolala. "Čekáme, až dostaneme rozsudek a jsme rozhodnuti se proti němu odvolat. Jednání o prodeji tohoto pozemku však stále probíhají. Máme oponentní znalecký posudek o ceně pozemku, se kterým se chce seznámit druhá strana," řekl právník Ondřej Michna, který zastupuje hranickou radnici. Regecová požaduje za jeden metr čtvereční 1508 korun, oponentní znalecký posudek z Vysokého učení technického v Brně však podle Michny hovoří o maximální ceně 110 korun. "Město přitom paní Regecové nabízí za jeden metr čtvereční pozemku 300 korun," upozornil Michna. Stavba podniku na výrobu barevných televizních obrazovek byla v Hranicích zahájena v září. (čtk) (LN, Ekonomika, 16. ledna 2001)

Dotacím pro zóny loni vládly Hranice
P r a h a - Přidělování státních dotací na rozvoj průmyslových zón v loňském roce, které celkem činily 400,4 milionu korun, vládly Hranice na Moravě, jež dostaly 76 milionů na přípravu 53hektarového pozemku pro firmu Philips. Podle Pavlíny Bolfové z agentury CzechInvest dostaly další významné dotace loni Plzeň (56 milionů), Kopřivnice (51 milionů), Pardubice (18,5 milionu), Krnov (18 milionů) a Slaný a Třinec po 15 milionech. (ČTK) (Mladá fronta DNES, Ekonomika a finance, 13.01.2001, s. 17)