OHLASY: - - - piste na: puder@seznam.cz

Datum / čas: 16.10.2000, 18:24
Od: Evička / sehnalik@volny.cz
Komu: puder@seznam.cz
Věc: podpora
Dovolte mi vyslovit uznání a obdiv vaší "skupině", jejíž snaha v těchto dnech konečně přestává mít jen charakter boje s větrnými mlýny, ale oslovuje stále občanů, kteří nejsou lhostejní k byrokratickému marastu, do něhož naše město zapadlo. Věřím, že se v našem městě najde dostatek inteligentních lidí, kteří přestanou nekriticky přejímat bludy, jimiž nás pan Novák tak hojně zásobuje ve sdělovacích prostředcích (např. nepodlehnou vnucované iluzi, že za španý stav místních veřejných komunikací nese odpovědnost paní Regecová) Děkuji Vaší iniciativě, že napomáhá k tomu, aby si šanci v podobě brzkých komunálních voleb uvědomilo více hranických očanů.

Datum / čas: 19.1.2001 20:24:48
Od: Strasny curak / strasny.curak@wo.cz
Komu: puder@seznam.cz
Věc: VY znamena problem!
Nechápu, proč děláte ze starosty takového strašáka i na webu! Chtěl bych se zeptat. To nemáte, co na práci? Že pořád musíte do všeho mlátit? Philips je problém, ale třeba mažoretky máte na svědomí VY! Mohli tu být, přestože na tom někdo vydělával. No a CO! Ale kolik lidí to do Hranic přitáhlo!
S pozdravem, Strasny.Curak

Datum / čas: 22.1.2001 9:14:34
Od: grosak@atlas.cz
Komu: strasny.curak@wo.cz
Věc: RE:VY znamena problem!
Vazeny pane Curaku,
myslim, ze starosta Novak je spatny clovek na spatnem miste. Dokonce vic nez to, je to clovek spolecensky nebezpecny. Kdybych necitil, ze tento boj se zlem je mou povinnosti, urcite bych mu nevenoval tolik energie a casu. Vlastne by mi mohlo byt jedno, ze v cele mesta stoji arogantni lhar, ktery sve spinavosti bali do reci o zakonnosti. Z lidi jeho typu je mi ale na zvraceni, takze nemuzu jinak.
Za Prijemny uder Jiri J. K. Nebesky
P. S. Mazoretkove prehlidky jsou hodne nevkusne, ale politicky problem se z nich stal proto, ze stvoritel hranickeho mazoretkismu Jiri Necid proste zneuzil mestsky vestnik pro propagaci vlastnich zajmu. Se souhlasem vedeni mesta. Chapete, Velky Curaku, ze to neni spravne?

Datum / čas: Wednesday, January 24, 2001 10:05 PM
Od: petr@netmag.cz
Komu: puder@seznam.cz
Věc: https://hranice.tripod.com/puder/nove.htm

Dobry den,
zaujaly me Vase stranka https://hranice.tripod.com/puder/nove.htm - rad bych ji zverejnil na Netmagu.
Jako nejlepsi by se mi jevil odkaz na https://hranice.tripod.com/puder/nove.htm + kopie stranky, pricemz odkazy z kopie stranky by vedly opet na Vase dokumenty.

S pozdravem / Best regards,
Petr Nachtmann

Datum / čas: 6.2.2001 15:18:22
Od: bernet@email.cz
Komu: puder@seznam.cz
Věc:
Zdravím Příjemný úder !
Jsem velice potěšen, že nejsem sám v okolí Hranic, kdo je nespokojen s arogantním vystupováním pana starosty Nováka. Nevím, jestli bych byl ochotný jako vy brouzdat po městě s plakáty, ale rozhodně vám držím palce. Díky také za objasnění kauzy Christel vs Novák, ačkoliv pana Christela i paní ředitelku Svobodovou osobně znám, netušil jsem, kde je problém.Držím vám palce a raději nové volby, než diktatura!!!
S pozdravem L. B., Ústí

Od koho: "milhem"
Komu: puder@seznam.cz
Přemět: Prijemny uder
Datum: 20.2.2001 0:25:28
Delate to spravne, mate moje sympatie proti aroganci novych diktatoru! M. H., Brno


Datum / čas: Friday, April 06, 2001 8:57 AM
Od: xTruxaK@seznam.cz
Komu: puder@seznam.cz
Věc: Kdybych o tom jen slyšel, nevěřil bych

Chybným kliknutím jsem se po internetu dostal až na Moravu. Ze zvědavosti jsem probral pár odkazů a dostal jsem se až na stránky hnutí, které samo sebe nazývá "Příjemný úder".
Zaujala mě bohatá sbírka informací shromážděná ohledně starosty Nováka. Přesto, že nikoho z aktérů neznám a přiznám se, že to této chvíle jsem o nějakých Hranicích ani nevěděl, prolistoval jsem to vše do posledního písmene. Jako nezúčastněný a naprosto nezaujatý člověk jsem po detailním prostudování uvedených materiálů došel k těmto závěrům:
- v Hranicích přišla nějaká skupina politiků místního formátu o koryta
- v této souvislosti bylo přerušeno ekonomické propojení radnice versus jisté firmy, kterým se to také nelíbí (zcela evidentní je to například u zkratky HT),
- na základě volby zastupitelstva zákonně vzešlého z demokratických voleb byl naprosto legitimně zvolen na post starosty člověk, který sesazené skupině politiků dlouhodobě ležel v žaludku. Zastupitelstvo i voliči asi dobře věděli co dělají.
- z reakcí, výrazových prostředků a celkového kontextu se lze domnívat, že za problémy s výkupem pozemků pro továrnu Philiphs stojí antinovákovská opozice,
- uskupení "Příjemný úder" je hlásnou troubou této opozice.

Zatímco volba starosty Nováka byla výrazem demokratického procesu, opozice proti této skutečnosti používá prostředky hraničící se svéprávností a zákonností.
Přes můj kritický, ale střízlivý postoj k této záležitosti mám pro příjemné úderníky dvě dobré zprávy:
1) protože zcela zjevně trpíte přebytkem emocí, které vybíjíte zjevně nesprávným směrem, doporučují všichni lékaři častěji onanovat. Prý se potom dosti uleví.
2) předložte veškeré texty na Vaší stránce na Ministerstvo zdravotnictví s návrhem, aby byly předčítány ve všech zdravotnických zařízeních. Naše zdravotnictví tak ušetří značné položky za dávící a projímací prostředky.

Karel Truxa
Hradec Králové

Datum / čas: Friday, April 06, 2001 8:57 AM
Od: grosak@atlas.cz
Komu: xTruxaK@seznam.cz
Věc: RE: prijemny uder

Vazeny Karle Truxo,
vubec neverim tomu, ze o cele veci predem nic nevite, nebot Vase pojeti je zaujate natolik, az je to k smichu.

Jiri J. K. Nebesky

NEZASLANÝ DODATEK: Vtipná je zejména úvodní figura "chybným kliknutím", která je nádherným internetovým ekvivalentem negativních čtenářských dopisů "vaše noviny většinou nečtu" či "náhodou se mi dostalo do ruky číslo". Příjemný úder - bavte se s přáteli.

Datum / čas: Friday, April 06, 2001 8:57 AM
Od: xTruxaK@seznam.cz
Komu: grosak@atlas.cz
Věc: Odpověď na odpověď

Vážený příteli,
Vaše obavy o mou zaujatost jsou liché, protože každý gramotný člověk, který nepotřebuje před použitím zatřepat hlavou dojde ke stejným závěrům jako já.
Pokud bych žil někde v okolí Hranic stal bych se Vašim vášnivým odpůrcem, protože proti Vašim způsobům je nutno bojovat vždy, všude a všemi prostředky.
Naštěstí občané nejsou nanic hodní trumberové, takže lze očekávat, že v dalších obecních volbách si opět zvolí takové zastupitelstvo, které zvolí starostu podle představ občanů a ne opozice.
Karel Truxa

Datum / čas: Friday, April 06, 2001 8:57 AM
Od: xTruxaK@seznam.cz
Komu: grosak@atlas.cz
Věc: RE: Odpoved na odpoved

Pane Karle Truxo,
jeste je tu jedna moznost, ktera by vysvetlila Vase vasnive odmitani stranek PU - bytostne NEsouhlasite s tim, ze volene predstavitele je mozno kritizovat, ze obecni prostredky nejsou urceny pro firmy zastupitelu atd. Tenhle "totalitni zpusob mysleni" nezalezi na veku... Tvrdite, ze jste obsah stranek detailne studoval. Co rikate na mnohonasobne lzi z ust starosty Novaka? Co rikate rozporum ve vypovedich svedku v tzv. kauze PLAKATY (jsou tam kopie vypovedi) - zabranil nam tehdy starosta vylepit plakaty, ktere kritizovali cinnost radnice? Ano, nebo ne? A jestlize ano - ma moralni pravo dal byt starostou? Z jakeho duvodu byl propusten reditel Mestske knihovny - cetl jste clanek Jak se rodi usneseni? Jestli tyhle informace ve Vas nezanechavaji ani stin pochybnosti nad cinnosti Radnice Hranice, pak asi oba vnimame svet uplne jinak.
A jeste: "Naštěstí občané nejsou nanic hodní trumberové, takže lze očekávat, že v dalších obecních volbách si opět zvolí takové zastupitelstvo, které zvolí starostu podle představ občanů a ne opozice." Moc tomu nerozumim - ta OPOZICE prece take byla radne zvolena (a dostala nejvetsi pocet hlasu!) a ze zastupitelstva odesla prave kvuli neochote podivuhodne koalice (CSSD, KDU-CSL, CSS, KSCM a ODS!) resit ty zvlastni kauzy s totalitnim podtonem. Takze ja doufam v totez, ze zastupitelstvo zvoli starostu podle predstav vetsiny obcanu a pokusim se udelat vsechno proto, aby obcane dostali dotatek informaci o skutecne praci zastupitelu - aby se pak mohli rozhodnout smysluplne a ne naslepo.
JN

Datum / čas: 2001-05-05 20:35:07
Od: smekal.lubomir@worldonline.cz
Komu: muzikant.krlek@post.cz
Věc:

Na co si hrajete?Máte snad slíbený podíl od pí Regecové?Kde je možné se vyjádřit k bezcharakternímu jednání pí Regecové. Je to normální mrcha, která nemá v sobě kousek studu. Já být občanem hranické oblasti a obzvlášť nezaměstnaný, asi bych si zašel s pí Regecovou popovídat osobně. Co je to za člověka, který nemravně využívá okolností k osobnímu zbohatnutí. Co ostatní prodávající?
Doufám, že poslanci odsouhlasí zákon, který takovýmto vydřidušským praktikám učiní přítrž.Respektuji soukromý majetek ale nesouhlasím s jednáním pí Regecové, která napřed souhlasí s prodejem pozemku a potom zneužije určitého nesdostatku ve smlouvě a vyžaduje za pozemek nekřesťanské peníze.
Proč na internetových stránkách o případu Regecová neexistuje možnost se veřejně k problému vyjádřit?Asi by si pí Regecová o sobě nic dobrého nepřečetla.

Datum / čas: 10.5.2001 16:08:01
Od: grosak@atlas.cz
Komu: smekal.lubomir@worldonline.cz
Věc: odpoved

Vazeny pane Smekale!
Ve Vasem hrubem dopise se mj. ptate: "Proč na internetových stránkách o případu Regecová neexistuje možnost se veřejně k problému vyjádřit?". K tomu muzu, jako editor stranek, napsat, ze moznost vyjadrit se mate (viz hranice.tripod.com/puder/index.html - ohlasy ctenaru, kontakt je puder@seznam.cz), take Vas dopis tam umistime, i kdyz je dost hloupy. Nase stranky slouzi k INFORMOVANI o kauze, jestli chcete pouze stranky NAZORU na kauzu - muzete je vytvorit sam, radi umistime odkaz. Upozornuji ale, ze driv nez se k necemu zacnete verejne vyjadrovat, mel byste o tom take neco vedet. Soude podle dopisu, jste odvazny clovek, verim, ze na miste Markety Regecove byste byste nejednal jinak - kdyby Vas nekdo verejne urazel jako starosta Hranic pani Regecovou, urcite byste si to take nenechal libit. Mejte se pekne
Jiri J. K. Nebesky

P. S. Jak je na nasich strankach nekolikrat uvedeno, kauza REGECOVA nas zajima predevsim jako dalsi vyraz arogance hranickych zastupitelu, ekonomicky rozmer cele veci je pro nas vedlejsi.


Datum / čas: Wednesday, May 30, 2001 11:49 AM
Od: jvagner@zettler.cz
Komu: puder@seznam.cz
Věc: Přání hodně štěstí a zdraví pro paní Markétu Regecovou.

Přeji paní Regecové hodně úspěchů a vítězství nad státní mocí a arogancí. Na rozdíl od pana premiéra si přeji více občanů, jako je paní Regecová a žádný státní úředníky jako součastný starosta města Hranice pan Rudolf Novák. Doufám, že to co teď zaplatí město Hranice fa. Philips půjde z gáže pana starosty Rudolfa Nováka. Na místě pana premiéra bych s okamžitou platností odvolal starostu Rudolfa Nováka z funkce. A vše mu dal osobně k úhradě, pro výstrahu ostatních státních a obecných úředníků. A né, že za neschopnost státních a obecných úředníků to opět zaplatí daňový poplatník. Paní Regecové přeji pěknou dovolenou.
Josef Vágner Liberec

Datum / čas: Wednesday, May 30, 2001 2:26 PM
Od: muzik@incoma.cz
Komu: puder@seznam.cz
Věc:

Vážení přátelé,
jsem velmi rád že existuje na Internetu tento prostor a jsem skutečně upřímně potěšen tím, že paní Regecová vytrvala a dotáhla spor do úspěšného konce. Rád bych jí touto cestou poděkoval a popřál mnoho štěstí pro boj s lidskou závistí a záští. Za pochybení, liknavost, závist a snadnou korumpovatelnost radních přece nemůže být postižen člověk, žijící v "demokratické" společnosti jen proto, že něco vlastní. Kdo poskytl úředníkům a vládě mandát o diskusi na téma vyvlastňování majetku? Tato myšlenka by měla být trestná a voliči by si měli velmi dobře zapamatovat, kdo byli příslušní iniciátoři. Velmi rád bych sledoval počínání někoho z kritiků paní Regecové, kdyby byl v její kůži, zejména pak někoho z politických reprezentantů. Pravděpodobně by pozemek nezištně daroval.
A hysterie kolem zahraničních investorů? Nemám nic proti nim, jsem rád že zde jsou, ale byla by Česká republika pro ně natolik atraktivní, kdyby zde nebyly nastoleny nerovné podmínky pro podnikání a vláda jim překotně nenabízela cokoliv, jen aby oblounila nemyslící voliče? Byla by ČR pro investory atraktivní, kdyby zde byla dražší pracovní síla? Pravděpodobně ne.
S pozdravem "více Philipsů, více Regecových, méně politiků"
Radek Mužík

Datum / čas: Wednesday, May 30, 2001 4:55 PM
Od: L_Mervart@merka.cz
Komu: puder@seznam.cz
Věc: K případu pí Regecové

PŘÍJEMNÝ ÚDER - občanská skupina usilující o zdravé politické i jiné ovzduší ve městě Hranice na Moravě

Vážení,
sice s Hranicemi na Moravě jako občan města Hradec Králové nemám co do činění, s případem pí Regecové jako občan této republiky ano. Pokud máte kontakt na pí Regecovou, vyřiďte ji laskavě, že ji v její zákonné snaze o efektivní prodej pozemku, na kterém byla zahájena výstavba průmyslové zóny firmy Philips, fandím, protože bolševické metody, které si dovolí v dnešní době používat starosta Vašeho města Novák, náměstek policejního prezidenta Jakubík a které shora kryje svým typickým nemorálním (ač takto hovoří o druhých) a vulgárním způsobem premiér Zeman nelze, než považovat za výsměch demokracii, právnímu státu a slušnému vychování. Pokud takto navíc jednají veřejně činné osoby, tím hůře pro společnost jako takovou.
S pozdravem
Ing. Luboš Mervart
Hradec Králové

P.S.
pokud se Vám na vědomí podaří doručit tuto zprávu i těm ostatním, kterých se týká (Novák, Jakubík, Zeman) - tím lépe

Datum / čas: 4. července 2001 10:33
Od: tomjur@seznam.cz
Komu: puder@seznam.cz
Věc:

Kladu si otázku kdo jsou Ti lidé, kteří si bez jakéhokoliv mandátu osobují právo mluvit za mě, za svobodného občana této země?
Toho pána označujícího se jako J.K.Nebeský (alespoň podle jména soudím, ?e je to mu?)osobně neznám. Ani nikdo z mého okolí o něm nic neví.
Procházím tedy noviny, kulturní bulletiny, internetové stránky ve snaze dopídit se něčeho. Dosavadní poznatky by ?ly vystihnout citací z dopisu čtenáře uveřejněného v Hranickém týdnu z 10.prosince 1999: "K takříkajíc nosnému problému hranické současnosti na straně opozice věrně přitakává zvlá?tní a napohled kuriózní společnost. Je to hnutí, které samo sebe nazývá Příjemný úder. Sna?il jsem se v?ít do filozofie skupiny mladých lidí, kteří pro sebe vymyslí takové "programové prohlá?ení" a postaví se pod jeho transparent. Schválně, zkuste to taky, co kloudného vás napadne? Tento příjemný úder se stal hlásnou troubou a výkladní skříní tak zvané opozice. Jde-li opravdu o nějaký intelektuálský výběr mladých lidí, jak sami sebe charakterizují, je více ne? pravděpodobné, ?e před volbami vsadili na ?patného koně a dnes jim to jde na nervy. Mo?ná, ?e někteří měli dokonce slíbenou i nějakou tu politicou trafiku. Takto ale není ani profit, ani místo na slunci a čas ubíhá. Viníkem v?ak není ?patný rádce, ale ten na radnici." Ačkoliv na internetových stránkách Příjemného úderu je bohatý přehled článků Hranického týdne tento se mi nepodařilo najít. ?e by to bylo (jak u řady dal?ích) nedopatření? Nebo se to úderníkům nehodí do krámu? Mimochodem, to označení úderník sedí. Jejich jednání a postupy připomínjí nechvalně známého soudce procesů padesátých let Urválka, který s přesvědčivostí a bravurou osočil a odsuzoval nevinné tak, jak mu to jeho chlebodárci nakázali.
Stejně jako autor vý?e zmíněného příspěvku jsem v řadě momentů upadal do rozpaků. Například: jestli si J.K.Nebeský třeba jen nedělá z lidí srandu. Není to vyloučeno, zejména kdy? si přečteme jeho slova: "V?dycky jsem chtěl svou rubriku, ve které bych mohl mlátit prázdnou slámu, mluvit o svých přátelích, o tom co se ?u?ká, to co si mů?e dovolit nějaká slavná postava, její? lesk dává jistou světlost i hovadské glose k tomu, čemu ani za mák nerozumí. A ten sen se mi splnil v půlce roku 1994."(PES JAK VĚ? V?ECHNA ŘÍKÁM, ?E:, I TA, KTERÁ NESMĚLA VYJÍT, str.6, napsal Jiří J.. K. Nebeský, Vydalo Nakladatelství Kulturního sdru?ení Unarclub LS?D v Hranicích 1995, vychází s podporou novin HRANICKÝ TÝDEN)
Rozpaky v?ak nekončí. Co si pomyslet o člověku, který sám své vlastní plakáty, jejich? výlep zadával v červnu tohoto roku, označí jako vtipné? To je do nebe řvoucí samolibá je?itnost!
Kdy? se tato fakta porovnají s tím, co vychází na internetových stránkách Příjemného úderu nezbývá mi ne? konstatovat, ?e název novin Ublijé-Bublijé (vydáváno J.K.Nebeským roku 1993) dokonale vystihuje jeho du?evní pochody.

Tomá? Juráň

Datum / čas: 5. července 2001 13:32
Od: grosak@atlas.cz
Komu: tomjur@seznam.cz
Věc: RE

Dobrý den,
tady Jiří J. K. Nebeský. Škoda, že jste nic nenapsal o sobě. Mohli bychom se tak seznámit. Na svých stránkách nebesky.tripod.com mám legrační (! - dodatek pro ty, kteří si té legrace nevšimnou hned, což ale snad není Váš případ) sebegalerii, třeba mě poznáte (rubrika Život).
Proti gustu žádný dišputát (říkám já - a měl byste i Vy), takže si myslete, pište a publikujte co uznate za vhodne a pravdive. Jen pozor na tzv. projekci = to co si myslim (ale nepriznam si to) sam, vkladam do nazoru toho druheho... "Kladu si otázku kdo jsou ti lidé, kteří si bez jakéhokoliv mandátu osobují právo mluvit za mě, za svobodného občana této země?" - píšete a já vážně nechápu, jak jste přišel na to, že já nebo někdo z mých blízkých z Příjemného úderu chce mluvit za Vás. Jak Vás takový nesmysl mohl jen napadnout?!
Jestli budete chtít, klidně si o tom s Vámi promluvím živě. Možná si pak dokážeme vysvětlit o co jde Vám a o co mně. Kontakt je na stránkách PU.

Mějte se hezky JJKN