MFDnes, 2.8.2001: "Otevřeně říkám, že je mi to odporné. Podle nich jsem byl jmenován ředitelem školy na základě toho, že jsem neodstoupil ze zastupitelstva, když se opozice vzbouřila. Já jsem ale vzešel naprosto normálně z konkurzu šesti lidí a městská rada pouze schvalovala návrh konkurzní komise. Zkrátka se mi to nelíbí," komentoval webové stránky zastupitel Libor Petřík (nezávislý za ODS).
Zrekapitulujme co víme:
1. přímo v době hranické "politické krize" (říjen 1999) se mluví o tom, že pro L. Petříka bude těžké vyhovět přání ODS, aby opustil MZ, protože usiluje o místo ředitele ZŠ Struhlovsko. Tehdejší ředitel ZŠ Ladislav Králík totiž právě dovršuje důchodový věk (odchází "na vlastní žádost" v únoru 2000) a vypsání konkurzu je naspadnutí.
2. 31. května proběhne první a 14. června 2000 druhé kolo konkurzu, vypsaného Školským úřadem v Přerově. Účastníky konkurzu jsou tehdejší učitelé ZŠ Struhlovsko: Jan Jursík, Zdeňka Malá, Libor Petřík, Radomír Švarc a jeden uchazeč odjinud - Petr Plíva (celkem 5 účastníků). Členy komise jsou: Miroslav Gajdušek (za Školský úřad), Miroslav Kutý (za Město Hranice - předseda komise MZ pro výchovu a vzdělání, jinak pedagog Střední lesnické školy, bývalý kolega starosty R. Nováka), Jitka Hajduchová (zástupkyně pedagogických pracovníků), Vít Široký (zástupce České školské inspekce), Vlasta Pazderová ("odborník dle typu zařízení") a Vladimír Peška ("odborník dle typu zařízení").
3. vítězem konkurzu se stává L. Petřík, což Městská rada 29. června 2000 bere na vědomí a souhlasí s jeho jmenování ředitelem ZŠ.
Lze spřádat různě ne/pravděpodobné hypotézy o ne/ovlivňování komise vedením hranické radnice, informace na stránkách PÚ se o to ale nepokouší, pouze označuje souvislost mezi Petříkovým neodstoupením a jeho jmenováním za "velmi pravděpodobnou". Nezpochybňuje tedy nijak jeho vítězství v konkurzu. Jmenování samotné bylo ovšem v rukou MR, která byla panu Petříkovi nepochybně vděčná za (neodstoupením) prokázanou podporu (nemluvě o hlasu pana Kutého, který přímo reprezentoval zájmy MR).