https://hranice.tripod.com/puder/


HRANICKÉ ČISTÉ RUCE
MĚSTSKÝ MAJETEK A ZASTUPITELÉ

V souvislosti s kauzou Philips postupně vyplavávají na povrch ekonomické souvislosti mezi některými členy hranického městského zastupitelstva a městskou pokladnou. Stále více se ukazuje, že jsou to především ekonomické zájmy, které vytvořily a udržují v chodu zvláštní "vládní" koalici v Hranicích (ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, Volba pro Hranice a ODS), která se během svého působení (od listopadu 1998) stačila "namočit" do několika kauz, jež ji obviňují z mocenské arogance, snahy potlačovat občanská práva atd.

vstupte do databáze Členové zastupitelstva města Hranice, která mapuje ekonomické vztahy členů MZ a městské pokladny (zkušební provoz od 7.7.2001)

https://hranice.tripod.com/zastupitele/


NĚKOLIK ČLÁNKŮ K TÉMATU:
Radní si získal zakázku města (Mf Dnes) - regionální média se konečně zajímají o to, kdo vlastně nese zodpovědnost za neplatnou "smlouvu o smlouvě budoucí". Jsou to zastupitelé-podnikatelé? Kdo získává městské zakázky?

Spor o pozemek vynáší starou špínu (Mf Dnes) - zájem médií o obecní zakázky, které jsou zadávány firmám podnikajících zastupitelů, si vedení města tradičně vysvětluje jako řádění "opozice" a vytahuje starou špínu = podivné zakázky minulého zastupitelstva (o tom též zde). Opozice reaguje. Velmi zajímavé.

Šedesát stejných posudků aneb Jak si vydělává radní (Hranický týden) - první výstup z pokusu o Hranické Čisté ruce: Milan Střílka, znalec v oboru ceny nemovitostí a jedna městská zákazka pro něj.

Městský radní staví načerno (Hranický týden) - o tom, za jak zajímavých okolností koupil Vlastimil Bureš od města dům a co s ním dělá...

Když mocní rebelovali... (Hranický týden) - o dobrých předsevzetích a nesplněných předvolebních slibech dnešních zastupitelů.

Všude jsou nějaké Příjemné údery (Hranický týden) - rozhovor s J. Nebeským o webu Členové zastupitelstva města Hranice.


Krátká historie politické situace v Hranicích
O dalších případech arogance starosty Nováka a Městského zastupitelstva
Příjemný úder - kontakt